
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 22 µF |
| Voltage Rating (DC) | 10 V |
| Tolerance | 20 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 45 mΩ |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Ripple Current | 1.2 A |
| Height - Seated (Max) | 5.52 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Height | 5.5 mm |
| Material | Aluminium |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 10 V |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Polar |
| REACH SVHC | Unknown |
| Ripple Current @ Low Frequency | 60 mA @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency | 1.2 A @ 100 kHz |
Stock: 2326
Distributors
pcbx
Unit Price$0.33770
Ext.Price$0.33770
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.33770 | $0.33770 |
| 10 | $0.32061 | $3.20610 |
| 25 | $0.30438 | $7.60950 |
| 50 | $0.28897 | $14.44850 |
| 100 | $0.25220 | $25.22000 |
| 300 | $0.22221 | $66.66300 |
| 500 | $0.19578 | $97.89000 |
| 1000 | $0.18723 | $187.23000 |
